середа, 6 червня 2018 р.

Пізнавально-дослідницька екскурсія "Заповідний Ташлик"

Вихованці гуртка КЗ Кіровоградський ОЦЕНТУМ на базі Плетеноташлицької ЗШ І-ІІІ ступенів «Юні охоронці природи» побували у пізнавально-дослідницькій екскурсії «Заповідний Ташлик». 
Сколія степова на
клематисі цільнолистовому
Маршрут екскурсії пролягав територією Ботанічного заказника місцевого значення «Плетений Ташлик», що знаходиться у заплаві одноіменної річки. Вихованці на 
заняттях гуртка мали змогу познайомитись віртуально із заказником на основі досліджень вихованців гуртка географічного краєзнавства «Обрій», але під час екскурсії змогли побачити унікальних представників флори і фауни заповідної території, неймовірні ландшафти. 
Гвоздика побузька
Вихованці були вражені величчю гранітних плит, скель і брил. Пощастило зустріти під час подорожі зайця, фазанів, лелек, інших птахів, землерийку, плазунів, але найбільше вражень було від побаченої найбільшої оси нашої 
Галявина м'яти
фауни – сколія степова, яка має розмір 40-60мм. На території Кіровоградщини цей вид охороняється лише у межах ботанічного заказника місцевого значення «Плетений Ташлик».
Кизильник чорноплідний
Флора заказника, яка перебуває у стані цвітіння просто шокувала своєю красою. Заказник поєднав у собі рослини степу і петрофітів, річкові і болотні, лікарські рослини. Очиток Борисової, гвоздика побузька, кизильник чорноплідний, цибуля пачорського на виходах граніту, щитник чоловічій і щитник шартрський в ущелинах викликали захоплення і подив. Не менше візуальної насолоди отримали від споглядання степової і лучної рослинності: ковили волосистої, типчаку, шавлії, конюшина лучна, звіробій, деревій, оман високий, гадючник звичайний, волошка лучна та багато інших. Було виявлено великі плантації м’яти та шавлії, що своїм ароматом просто шокували наші рецептори.
Щитник чоловічий
Найбільше питань викликали квіти на яких ми і зустріли сколію степову. Лише за допомогою спеціалістів нам вдалось дізнатись, що це був клематіс цільнолистий.
Цибуля Пачорського
Загалом враження від походу заказником неймовірні. Вихованці визначили собі ряд завдань для подальшого вивчення та дослідження заказника, його біоти, тому попереду багато планів і роботи.Немає коментарів:

Дописати коментар