пʼятниця, 15 червня 2018 р.

"До чистих джерел"


Вже досить довгий час вихованці гуртка "Юні охоронці природи" детально вивчають головну водойму свого населеного пункту - річку Плетений Ташлик. Детально вивчено її, виявлено і проаналізовано усі проблеми річки у межах села, було написано науково-дослідницьку роботу з даного питання, надруковано статтю у місцевій газеті "вісті", розроблено і розповсюдженно тематичні брошури, а також прибрано береги і русло, прочищено прибережні джерела притоки Піщанки. 

Літо - це найкращий час для дослідження біоти річки. Але впершу чергу увагу вихованців привернула біда з "новою греблею" на ставку - труба стала сухою через низький рівень води. Річка знайшла собі місцинку, де можна подолати бар`єр у вигляді невиличких потічків, а також джерела стали головними поповнювачами
річки, які перебувають у забрудненому стані та так і благають про допомогу. Юні натуралісти прочистили джерело і потічок, що значно збільшило швидкість і об'єм води. Серед того бруду було

Спостереження за
сімейством андатр


знайдено кілька раків, яких діти обережно перемістили до ставка. Саме із раків і почалося знайомство з річковою біотою. Сплеск емоцій отримали від спілкування з піявками. Зустріли звичних для водойм риб, жаб,стрекоз, качок, паруючих над головами лелек. Пощастило побачити та поспостерігати зблизька граційного лебедя, а токож чудову сімейку: 

андатру та її трьох малюків. 
Усі зібрані матеріали буде узагальнено для обласної акції "До чистих джерел", але це буде пізніше, а поки нам є ще чим зайнятись.

Немає коментарів:

Дописати коментар