понеділок, 7 травня 2018 р.

Акція "Птах 2018 року" - ПРИПУТЕНЬ

Ліс завжди чарував і манив людей свєю красою. Покликав ліс і нас до себе у гості...

"Юні охоронці природи" визначили видовий склад дерев, навчились орієнтуваться у лісі, але головна ціль подорожі була - зустріти ПРИПУТНЯ. 
Припутень (Columba palumbus) став серед птахів символом цього року в Україні. Це великий лісовий голуб, який має схожість з добре відомим сизим голубом, але помітно більший за розміром. У припутня, що сидить, добре помітна світла пляма збоку шиї, а в польоті – світлі смуги на крилах. Ці голуби відлітають від нас на зиму, але окремі особини залишаються зимувати в південних та західних частинах країни. Приблизно з квітня по жовтень припутнів можна зустріти в наших лісах. Ці птахи досить обережні, тому ми частіше лише чуємо їх низький голос. Після збору врожаю цих птахів часто можна зустріти на полях, де вони живляться залишками зернових, але не утворюють великих зграй. Гніздо у припутня дуже контрастує з розміром самого птаха: це маленька площадка з тонких гілочок, крізь яку навіть видно яйця або пташенят.
Нажаль, діти бачили цікаву пташку вальдшнепа, повзика, також чули дятла і зозулю, а ось припутня зустріти їм так і не пощастило. 
Вихованці лише заочно познайомились з пташкою, дізнались про неї та її спосіб життя. Діти вже готові долучитись до акції "Птах року" та познайомити і інших з припутнем. Це не остання наша подорож до лісу і будемо сподіватись, що наступного разу їм обов"язково пощастить...

Немає коментарів:

Дописати коментар